Bankweb Latvia – Ātrais Kredīts Internetā

 

 

Kā izvēlēties izdevīgāko aizdevumu?

Naudas aizņemšanās ir atbildīgs solis, kuru jāveic pārdomāti. Kredītu devēji balsta savu stratēģiju uz rūpīgu tirgus izpēti un pragmatisku informācijas analīzi. Lai maksimāli apzinātu savus riskus, kreditori bieži izvērtē katru sīkumu, kas norāda uz potenciālo klientu maksātspēju. Aizņemoties naudu, arī jums vajadzētu būt pēc iespējas labāk informētiem. Pēdējo gadu laikā, spēlētāju skaits kredītu sektorā ir ievērojami pieaudzis un jūsu, kā aizdevēja, izvēles iespējas ir ievērojami lielākas.
 
Turklāt ne visi piedāvājumi ir vienādi. Tieši pretēji, tie būtiski atšķiras savā cenā un citu nosacījumu izdevībā. Tādēļ, neatkarīgi no tā vai jums ir nepieciešams ātrais kredīts, lai segtu negaidītus izdevumus, vai apjomīgs aizdevums banku sektorā jauna mājokļa finansēšanai, ir būtiski saprast, kādi faktori ietekmē kredītu cenas, kuri piedāvājumi ir izdevīgākie, bet kuri riskantākie.
 
aizdevumi internetā
 
Lai labāk iemācītos orientēties plašajā kreditoru piedāvājuma klāstā, ir būtiski saprast, ka nepastāv viens kreditors, kas piedāvā izdevīgākos kredītus visiem aizņemties gribētājiem. Cilvēku finansiālās iespējas ir dažādas, līdz ar to atšķiras to kredītu atmaksas iespējas un no tā izrietošie kreditoru riski. Šis aspekts ir galvenais faktors, kas rada plašu variāciju aizdevumu piedāvājumā. Kreditoriem aizdodot naudu, vienmēr pastāv risks to nesaņemt atpakaļ.
 
Kreditori aizdod naudu, lai gūtu peļņu, tādēļ zaudējumi, kādi neizbēgami radīsies no neatmaksātajiem aizdevumiem, ir jāņem vērā aprēķinot kredīta procentu likmi. Vienkāršākais paņēmiens, kā samazināt šo risku ir aizdot tikai personām ar nevainojamu kredīta vēsturi. Šāda aizdošanas stratēģija nozīmē to, ka tiks izsniegts salīdzinoši neliels skaits aizdevumu un to apmaksa sagādās problēmas relatīvi nelielai daļai klientu.
 
Tādā veidā kreditors ierobežo zaudējumu risku un spēj piedāvāt aizdevumus ar salīdzinoši zemām aizdevumu likmēm. Šādas kreditēšanas stratēģijas parasti piekopj banku sektorā, kur aizdevumi parasti tiek doti ievērojami lielākās summās, nekā citur. Bankas ir īpaši konservatīvas, izvērtējot potenciālo klientu maksātspēju. Lai pieteiktos kredītam bankā, jums ir jāiesniedz izziņas no Valsts Ieņēmumu dienesta un jūsu darba vietas, un jūsu konta izdruka par pēdējo pusgadu.
 
Tāpat bankas aizdevumu nodaļas speciālisti rūpīgi izskatīs jūsu pēdējo divu gadu kredītvēsturi. Lai aizdevuma pieteikuma izskatījums beigtos ar pozitīvu lēmumu, ir būtiski, lai šajos dokumentos nebūtu nekādu liecību par jūsu finansiālajām grūtībām. Daudzi cilvēki uzskata, ka labai kredītvēsturei pietiek ar to vien, ka tiem nav nekādu nenokārtotu saistību, tomēr tas nav tik vienkārši.
 
Izskatot aizdevumu pieteikumus, bankas pievērš uzmanību arī kavētiem kredītu maksājumiem un pat novēloti nomaksātiem rēķiniem par komunālajiem maksājumiem, piemēram, par interneta vai gāzes pieslēgumu. Viens no aspektiem, kas īpaši nepatīk bankām ir ātro kredītu figurēšana aizdevumu gribētāju kredītvēsturēs, pat tad, ja šie aizdevumi ir savlaicīgi nomaksāti. Vairums cilvēku neapzinās šo bieži piekopto banku politiku, kas bieži noved pie nepatīkamiem pārsteigumiem, piesakoties kredītiem.
 
Pat tad, ja esiet paņēmuši ātro kredītu 20 eiro apmērā vakarā pirms algas un jau nākamajā dienā šo summu atgriezis, bankas acīs tā var izrādīties pazīme, ka jūsu finansiālā situācija nav pietiekoši stabila, lai uzņemtos jaunas saistības. Visas bankas nav vienlīdz konservatīvas, izvērtējot aizdevumu pieteikumus.
 
aizdevumi internetā
 
Dažas nav tik kategoriskas pret tādiem riska faktoriem kā novēloti nomaksāti komunālie rēķini vai ātro kredītu ieraksti jūsu kredītvēsturē. Tomēr visbiežāk, tās bankas, kas ir vaļīgākas izskatot kredītus, piedāvā salīdzinoši neizdevīgākus nosacījumus, nekā konservatīvākās. Tādēļ ir tik būtiski, lai jūs izskatītu vairāku banku piedāvājumus, nevis paņemtu kredītu pirmajā bankā, kas to ir ar mieru jums piešķirt.
 
Visjūtamākās pārmaiņas kreditēšanas tirgū ienesa tā saukto ātro kredītu devēji, kuri parādījās pie apvāršņa pirms mazliet vairāk kā desmit gadiem. Pretstatā banku sektora aizdevējiem, kuru konservatīvā kreditēšanas politika balstās uz pragmatisku potenciālo klientu maksātspējas izvērtēšanu, ātro kredītu devēji nepārbauda jūsu maksātspēju ne tuvu tik rūpīgi. Vienīgās ziņas par jūsu finansiālo situāciju, kādas interesē šādiem kreditoriem, ir jūsu ikmēneša ienākumi un izdevumi.
 
Atšķirībā no bankām, kas kredīta pieteikumu izvērtēšanai nepieciešamo informāciju iegūst metodiski analizējot dažādus jūsu iesniegtus dokumentus, ātro kredītu aizdevēji jums prasīs tikai aizpildīt anketas to mājas lapās, uzticoties, ka norādīsiet patiesu informāciju. Arī ātro kredītu devēju interese par jūsu kredītvēsturi ir daudz mazāka, nekā aizņemoties bankā. Vienīgais faktors, kas varētu traucēt saņemt ātro aizdevumu ir, ja jums jau ir esošas parādsaistības, kas ir nodotas parādu piedziņā, turklāt arī tādā situācijā ir iespējams atrast ātro kredītu devēju, kas uzticēsies, ka atgriezīsiet aizdoto naudu.
 
Ātro kredītu devēji var atļauties būt tik dāsni izsniedzot kredītus tādēļ, ka zaudējumi riski ir iekļauti kredītu cenā. Šajā gadījumā gan šo cenu neveido kredīta procentu likme, kas parasti nav augstāka par desmit procentiem, bet pagarināšanas maksa, kas būs jāmaksā, ja kredītu nevarēsiet atmaksāt noteiktajā laikā.
 
Lielākā daļa ātro kredītu ir jāatmaksā mēneša laikā, tādēļ noteikti nevajadzētu aizņemties vairāk par summu, kādu sastāda jūsu brīvie līdzekļi pēc visu obligāto ikmēneša maksājumu nomaksas. Piemēram, ja jūsu ikmēneša ienākumi ir 900 eiro, bet nosedzot īres, pārtikas, transporta, komunālos un citu saistību maksājumus, jums pāri paliek 200 eiro, tad tai arī ir jābūt maksimālajai summai, kādu variet aizņemties ar ātro kredītu palīdzību.
 
Pretējā gadījumā jūs riskējiet nokļūt apburtajā lokā, kurā liela daļa jūsu brīvo līdzekļu katru mēnesi būs jāvelta kredīta maksājumu atcelšanai, nevis pamatsummas dzēšanai.
 
Tas gan nenozīmē, ka nav situāciju, kurās tieši ātrais kredīts ir piemērotākais aizdevuma veids. Starp ātro kredītu devējiem pastāv ļoti augsta konkurence, kas ir auglīga augsne ļoti izdevīgiem piedāvājumiem. Savstarpējā cīņā par jauniem klientiem, vairāki ātro kredītu devēji piedāvā pirmo aizdevumu bez maksas.
 
Tas nozīmē, ka jāatmaksā ir tikai tāda pati summa, kādu esiet aizņēmies, bez jebkādiem kredīta procentu maksājumiem. Ja vien esiet pārliecināts, ka aizdevumu nenāksies pagarināt, šis piedāvājums ir izdevīgāks par pašu lētāko aizdevumu pie paša konservatīvākā banku sektora aizdevēja. Izdevīgi piedāvājumi jaunajiem klientiem nav vienīgais iemesls, kādēļ ir ieteicams rūpīgi izpētīt arī dažādas ātro kredītu iespējas.
 
Ātro kredītu galvenā priekšrocība ir vieglums ar kādu tie ir saņemami, bet dažādi šo kredītu devēji piedāvā naudas saņemšanu ar atšķirīgu sarežģītību. Vairāki aizdevēji piedāvā saņemt naudu visu diennakti, vien dažu minūšu laikā pēc pieteikšanās, kamēr citi neizskata pieteikums pēc darba laika beigām.
 
aizdevumi
 
Arī tad, ja neskaita tos aizdevējus, kuri piedāvā bezmaksas pirmos ātros kredītus, to cenas pie dažādiem kreditori stipri atšķiras. Aizņemoties vienādu summu pie dažādiem ātro kredītu devējiem, pagarināšanas un kredītu procentu likmes var atšķirties pat divas reizes. Tas ir vēl viens iemesls, lai jūs ļoti rūpīgi izskatītu vairāku aizdevēju piedāvājumus un atrastu pašu piemērotāku, nevis pieteiktos pie pirmā aizdevēja, kura reklāmu esiet redzējis sabiedriskajā transportā.
 
Lai salīdzinātu dažādus kreditorus, nav nepieciešams veikt stundām ilgu izpēti internetā. Tā vietā to var viegli izdarīt vairākos portālos, kuri ir radīti tieši šim nolūkam un kuros piedāvājumi tiek salīdzināti viegli pārskatāmās tabulās.
 
Lai izvēlētos pašu izdevīgāko kredītu, ir būtiski saprast, kādā stāvoklī ir jūsu kredītvēsture un kādā riska kategorijā jūs esiet kreditoru acīs. Tomēr bojāta kredītvēsture nav uz mūžu. Vairums kreditoru apzinās, ka cilvēku atbildības sajūta pieaug, laikam ejot un neskatās kredītvēsturē dziļāk par diviem gadiem.
 
Arī tad, ja jūsu aktuālajā kredītvēsturē ir daži trapi, tos ir iespējams atspēkot, pierādot aizdevējiem savu maksātspēju citiem līdzekļiem. Labs paņēmiens kā to paveikt, ir izveidot uzkrājumu kontu bankā, kurā vēlaties saņemt aizdevumu un katru mēnesi tajā ieguldīt pēc iespējas lielāku daļu savu ienākumu. Kreditori jums vairāk uzticēsies arī tad, ja priekšlaicīgi nokārtosiet tādas saistības kā līzingus un nelielus patēriņa kredītus.
 
Ar šādu rīcību jūs pierādīsiet kreditoriem, ka jūs pelniet vairāk naudas, nekā tērējiet un izturaties pret savām saistībām atbildīgi. Kad būsiet ieguvuši kreditoru uzticību, katru nākamo aizdevumu saņemt būs daudz vieglāk par iepriekšējo. Uzlabojoties jūsu kredītvēsturei, kreditori jums arī piedāvās arvien izdevīgākus kredītus, aizdodot lielākas summas ar zemākām procentu likmēm. Apzinoties kādā stāvoklī ir jūsu kredītvēsture, jūs spersiet pirmo soli pretī piemērotākā kredīta izvēlei jūsu finansiālajai situācijai.