Kādu aizdevumu aizņemties?

Šobrīd ekonomika piedzīvo veselīgu izaugsmi. Vērtspapīru tirgus ir ieskrējies, veicinot lielāku investoru interesi ieguldīt. Tiek atvērti jauni uzņēmumi, radot jaunas darba vietas. Patērētājiem ir vairāk naudas, ko laist atpakaļ ekonomikā. Pateicoties šiem apstākļiem, pieaug arī aizdevēju interese izsniegt kredītus.
 
Kredītu devēju reklāmas cīnās par potenciālo klientu uzmanību gan no televīzijas ekrāniem, gan interneta portāliem, gan tramvaja vagoniem. Patiešām, tik piesātināta aizdevēju konkurence nav manīta vismaz pēdējo 10 gadu laikā.
 
Bet kā lai plašajā piedāvājumā atrod jūsu individuālajai situācijai piemērotāko? Pirmais solis, kas jāveic, lai atbildētu uz šo jautājumu, ir saprast, kāds tieši kredīts jums ir nepieciešams.
 

Patēriņa kredīts

Šī kredīta lielākā priekšrocība ir tāda, ka nav nepieciešams neko apķīlāt. Izsniedzot patēriņa kredītu, aizdevējs gluži vienkārši izvērtē jūsu kredītvēsturi. Ja tajā atspoguļojas, ka jūs pret savām finansiālajām saistībām esiet izturējies ar cieņu un bijību, jūs tiekat atzīts par gana uzticamu kredīta saņemšanai un nauda sāk savu ceļu uz jūsu bankas kontu.
 
Bankweb
 
Atkarībā no aizdevēja, pie kura esiet iesniedzis pieprasījumu patēriņa kredītam, ir atkarīgs tas, cik stingri vai vaļīgi jūsu kredītvēsture tiks vērtēta. Paši konservatīvākie patēriņu kredīta aizdevēji ir sastopami banku sekotrā.
 
Meklējot šāda veida aizdevuma iespēju bankas filiālē, jūs var gaidīt vilšanās, jo bankas par sliktu kredītvēsturi mēdz uzskatīt ne tikai tādas, kas ir sabojātas ar nenokārtotām saistībām un parādu piedziņu, bet arī tādu, kurā ir ierakstīta aizdevumu ņemšana pie tā saucamajiem ātrajiem kredītiem, vai kavēta komunālo maksājumu veikšana.
 
Tomēr ne visas bankas ir vienlīdz piesardzīgas piešķirot patēriņa kredītus. Tādēļ, ja nav izdevies saņemt aizdevumu vienā bankā, variet droši mēģināt aizņemties citās. Tiesa gan, jo pielaidīgu aizdevēju jums izdosies atrast, jo dārgāki būs saņemtā kredīta procenti.
 
Šī iemesla dēļ ir vērts neslinkot un iesniegt pieprasījumus vairākās bankās. Tādā veidā krietni pieaugs ar aizdevuma saņemšanu saistītā birokrātiskā procesa ilgums, bet tas krietni atmaksāsies, ļaujot jums ietaupīt visai ievērojamu summu, maksājot mazākus aizdevuma maksājumus.
 
Protams, tā kā izsniedzot patēriņa kredītu, aizdevums negarantē aizdotās naudas atgūšanu ar ķīlas palīdzību, šāda veida kredīti parasti iznāk dārgāki, nekā ieķīlājot nekustamo īpašumu vai auto.
 

Ātrie aizdevumi

Arī ātros aizdevumus var uzskatīt par patēriņa kredīiem. Galu galā, arī šie aizdevēji neprasa saviem klientiem atstāt ķīlu, bet aizdod tikai izvērtējot kredītvēsturi. Tiesa gan, pie ātro kredītu devējiem kredītvēstures netiek pārbaudītas ne tuvu tik skurpulozi, kā aizņemoties bankās.
 
Tā vietā, aizņemties gribētājiem ir vien jāizpilda veidlapa, kurā jāuzrāda ikmēneša ieņēmumi, izdevumu un jau esošo kredītu nomaksai atvēlētie līdzekļi. Tālāk šī veidlapa tiek izskatīta, ko ātro kredītu aizdevēji reizēm paspēj izdarīt pat 15 minūšu laikā.
 
Ja izejot pēc informācijas, kuru esiet ierakstījis veidlapā, jūsu ikmēneša ieņēmumi pārsniedz izdevumu un esošo kredītu segšanai paredzētās naudas summu, tad aizdevējs pārliecināsies, ka jums nav sabojāta kredītvēsture un pārskaitīs jums jūsu pieprasīto summu.
 
Jāsaka, ka arī sabojāta kredītvēsture, proti tāda, kura uzrādās kavētas saistības, vai pat parādu piedziņas uzsākšana, nav pamats, lai jūsu kredīta atmaksas spējai neuzticētos paši pielaidīgākie ātro kredītu sniedzēji.
 
aizdevumu aizņemties
 
Šo aizdevēju biznesa stratēģija ir izsniegt lielu skaitu ar riskantiem kredītiem, izsargājoties no riska pateicoties augstākām kredītu cenām. Šī iemesla dēļ ātrie aizdevumi ir paši dārgākie, kādi ir pieejami aizdevumu tirgū, jo aizņēmēja kredīta procentos ir iekļauta maksa par visiem tiem aizņēmējiem, kuriem kredītu atgriezt neizdosies. Nezskatoties uz to, ātrie aizdevumi ir praktisks un populārs kredītu veids, situācijās, kad ir nepieciešamas relatīvi nelielas summas, neparedzētu izdevumu segšanai.
 

Kredītkaršu aizdevumi

Šis aizdevumu veids ir banku sekotra variācija par ātro aizdevumu tēmu. Bankas klienti var pieteikties kredītkartēm ar noteiktu aizdevuma limitu. Šie aizdevumi tiek ņemti automātiski, jums ieprērkoties ar kredītkarti, ja tai piesaistītajā kontā vairs nav brīvu līdzekļu.
 
Mēneša beigās jūs saņemsiet rēķinu, kuru veidos aizņemtā summa un procentu maksājums. Atkarībā no aizdevuma noteikumiem, kuri atsķiras dažādās bankās, jums varbūt izvēle nomaksāt visu summu, vai tikai procentus.
 
Tas, vai jūs variet iegūt kredītkarti un to kāds būs tai noteiktais limits, banka izvērtēs, izskatot jūsu kredītvēsturi. Ar šādu aizdevumu palīdzību banka spēj piedāvāt viegli pieejamu naudu saviem uzticamākajiem klientiem.
 

Aizdevumu uzņēmējiem

Ja jums nauda ir nepieciešama uzņēmējdarbības uzsākšanai vai paplašināšanai, šis ir jums pats piemērotākais kredīts. Jau pastāvošie uzņēmumi parasti iegūst kredītus apķīlājot savus aktīvos ierakstīto tehniku vai nekustamo īpašumu, kas tiem ļauj iegūt kredītu ar zemākiem procentiem.
 
Uzņēmēja aizdevumu var saņemt arī tikai tikko kā dibinēti uzņēmumi, iesniedzot bankai konkurētspējīgu biznesa plānu. Šāds kredīts var izrādīties dārgāks, bet atkarībā no darba, kādu konkrētā banka ir gatava ieguldīt savos potenciālajos uzņēmēju klientos, tās ekonomisti var arī strādāt kopā ar jums un uzlabot jūsu biznesa plānu.
 
Galu galā, pati banka ir ieinteresēta izsniegt jums tādu kredītu, kuru jūsu uzņēmums būs spējīgs nomaksāt.